در انتخابات مردم سعی کنند اصلح ترین را انتخاب کنند.مهم این است که شما در بین این افراد صالح بگردید و صالح ترین را پیدا کنید.اینجا جایی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفا کنیم، دنبال حداکثر باشید و بهترین را انتخاب کنید      
کد خبر: ۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۸ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - 20 2016 June
مدير كل امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گفت: در یک سال گذشته تعداد سمن های فعال در حوزه کاری سازمان میراث فرهنگی مورد پایش قرار گرفته است و تعداد 600 سمن فعال در این حوزه فعالیت می کنند که در راستای توانمندسازی انجمن ها کارگاه و دوره های آموزشی با حضور متخصصان توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار خواهد شد.
سایت تدابیر؛ حسين الله بداشتي مدير كل امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي بیان کرد: در یک سال گذشته با حضور در دفتر مشارکت های مردمی سازمان، فعالیت جدی برای شناسایی انجمن های فعال در حوزه فعالیت سازمان صرف شده و تعداد 600 سمن فعال در این حوزه شناسایی شده است.
 
 وی ادامه داد: در سال های گذشته اکثر انجمن های فعال در حوزه کاری سازمان تعطیل شده یا به حالت نیمه تعطیل در آمده اند و در حال حاضر تلاش بر این است با رونمایی از بانک اطلاعات سازمان های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، قدم جدی برای توانمندسازی سمن ها برداشته شود.
 
الله بداشتي افزود: فاز اول فعالیت دفتر مشارکت های مردمی سازمان میراث فرهنگی شناسایی و ساماندهی سمن ها بوده است که به پایان رسیده و تمرکز اصلی در سال جاری بر روی توانمندسازی تشکل ها خواهد بود.
 
مدير كل امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي تصریح کرد: دانش محوری و فعالیت تخصصی انجمن ها با اتکا به آموزش دغدغه اصلی سازمان است و سازمان برای توانمند سازی سمن ها کارگاه ها و دوره های آموزشی را برای بهبود شرایط فعلی با حمایت دولت برگزار خواهد کرد.
 
وی تاکید کرد: برنامه ریزی های جدی صورت گرفته است تا با حمایت دولت فعالیت های گسترده ای برای توانمندسازی و آموزش انجمن ها صورت بگیرد تا بتوان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد به صورت کامل بهره گرفت.
 
 حسين الله بداشتي تشریح کرد: در نیمه اول خردادماه همایش یک روزه برای انجمن های استان های، قزوین، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی با حضور اساتید و کارشناسان حوزه بازار یابی و توسعه بازار با شرکت بیش از 200 سازمان مردم نهاد برگزار شد تا سمن ها استاه های غرب کشور با بهره گیری از دانش و تدوین الگوی مناسب توجیه اقتصادی، روند رو به رشد فعالیت های خود را آغاز کنند.
این مقام مسول اظهار داشت: در سال جاری "مسابقه عكاسي مراسم خاص محرم و اربعين حسيني" توسط دفتر امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي برگزار خواهد شد.
 
وی ضمن اشاره به برگزار نشدن جشنواره فسلم کوتاه "بمانی" افزود: امسال جشنوار فیلم کوتاه "بمانی" با محوریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که از سال 93 پایه گذاری شده است مجددا برگزار می شود و از فیلم های منتخب داوری، توسط سازمان میراث فرهنگی تقدیر به عمل خواهد آمد.
 
مدير كل امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي بیان کرد: با دفتر مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر رایزنی های کامل صورت گرفته است تا با ایجاد کانال ارتباطی بین انجمن های فعال حوزه میراث فرهنگ و سازمان های فعال در حوزه مواد مخدر اقدامات فرهنگی جدی برای پیشگیری، کاهش و کنترل در حوزه مواد مخدر صورت بگیرد.
 
 وی ضمن اشاره به سرمایه بر نبودن روند تولید صنایع دستی بیان کرد: با رایزنی های صورت گرفته با دفتر مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مخدر تلاش می شود تا افراد رها شده از دام اعتیاد در حوزه تولید صنایع دستی وارد شوند تا با فاصله گیری ازشرایط سخت روزهای گذشته در جریان عادی زندگی فردی و اجتماعی قرار بگیرند.
 
الله بداشتي تاکید کرد: دفتر امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي با دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و ارگان های رسمی تعامل سازنده ای ایجاد کرده است تا ظرفیت 600 سمن فعال در حوزه کاری سازمان میراث که عمدتا قدمتی 10 تا 15 ساله دارند مورد بهره گیری مناسب قرار گیرد.
 
این مقام مسئول ضمن انتقاد از بحران مالی گسترده در انجمن ها تاکید کرد: اگر توانمندسازی در انجمن ها صورت بگیرد می توان امیدوار بود که ثبات در فعالیت های سازمان های مردم نهاد ایجاد شود و سمن ها در پروسه فعالیت با بحران مواجه نشوند و دفتر مشارکت های مردمی سازمان برای توانمندی سمن ها اقدامات فراگیری را انجام خواهد داد.
 
مدير كل امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي با اشاره به جایگاه انجمن ها در عرصه عمومی اظهار کرد: دولت شرح وظایف خاص دارد و به دلیل گستردگی امور نمی تواند در همه جا و عرصه ها حضور داشته باشد و مردم با احساس وظیفه و برای کاهش آسیب های احتمالی باید دست به کار شده و از میراث گذشتگان خود حفاظت کنند.
 
وی تاکید کرد: انجمن ها برای نشر و گسترش فرهنگ غنی کشور اول باید شناخت لازم را با فعالیت های تخصصی به دست بیاورند و ثانیا با اقدامات برنامه ریزی شده و هدفمند در راستای تحکیم ارزش های جامعه قدم بردارند که در غیر اینصورت، انجام فعالیت های نمادین گره ی از مشکلات فرهنگی باز نمی کند که هیچ، بلکه آن را افزایش می دهد.
 
 الله بداشتي ضمن اشاره به انجام فعالیت های نمادین در مراسم ها و بزرگداشت ها تصریح کرد: اگر فردی فعالیت های نمادین را مشاهده کند ولی درک صحیحی از عمق مسئله نداشته باشد فعالیت فرهنگی به بار نمی نشیند در صورتی می توان امیدوار بود که فعالیت های مردمی و فرهنگی نتیجه بخش بوده و پیوست فرهنگی را حفظ شود که جایگاه نمادها، ارزش ها و هنجار ها در بین مردم تبیین شده باشد.
 
وی در پایان در گفتگو با خبرنگار وطن تاکید کرد: فعالیت سازمان های مردم نهاد می تواند در افزایش ضریب موفقیت اقدامات گسترده فرهنگی، هنری و گردشگری تاثیر گذار باشد و دفتر امور مجامع و تشكل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي در حد توان و امکانات از فعالیت های انجمن ها حمایت جدی به عمل خواهد آورد و روند فعالیت های آنها را تسریع خواهد کرد.

عصر ایران
نام:
ایمیل:
* نظر: