در انتخابات مردم سعی کنند اصلح ترین را انتخاب کنند.مهم این است که شما در بین این افراد صالح بگردید و صالح ترین را پیدا کنید.اینجا جایی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفا کنیم، دنبال حداکثر باشید و بهترین را انتخاب کنید      
کد خبر: ۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۲ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - 13 2016 June
بر اساس ابلاغیه جدید سازمان تعزیرات حکومتی به مدیران کل این سازمان در سراسر کشور از آنها خواسته شده با توجه به شکایات واصله و تاکیدات ریاست سازمان، ادارات مذکور باید موضوع رسیدگی به تخلفات برخی بنگاههای املاک را در اولویت های کاری خود قرار دهند و نتایج اقدامات صورت گرفته را اعلام نمایند.
سایت تدابیر، انتخاب فرمولی سخت برای تعیین کمیسیونی که بنگاههای املاک از طرفین معامله در بخش خرید و فروش مسکن می گرفتند، یکی از مواردی بود که همواره محل بحث و جدل مشاوران املاک و مشتریان قرار می گرفت و اگرچه این تعرفه، سالها بود که در این بنگاهها نصب می شد اما بسیاری از مشاوران به آن عمل نمی کردند.

به همین دلیل، انتقادها و اعتراضات به نحوه محاسبه و رفتار برخی از بنگاههای املاک، در صدر نارضایتی طرفین معامله در هنگام خرید و فروش املاک بود و به علت آنکه رسید معتبری نیز در اختیارشان قرار نمی گرفت، امکان ثبت و پیگیری شکایت خود را بابت پرداخت مبالغ بیش از نرخ قانونی نداشتند.

اما چند هفته ای است که نرخ های جدید کمیسیون خرید و فروش املاک در پایتخت، به بنگاههای املاک ارسال شده و از ابتدای اردیبهشت ماه، این بنگاهها در عین ساده ترین شدن محاسبه مبلغ کارمزد، ارقام بیشتری را از طرفین خرید و فروش املاک دریافت می کنند. البته این بخشنامه جدید، موجب نشده تا نهادهای نظارتی نسبت به شکایت مردم از مشاوران املاک بی تفاوت شوند.

منبع: عصر ایران

بر اساس ابلاغیه جدید سازمان تعزیرات حکومتی به مدیران کل این سازمان در سراسر کشور که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، از آنها خواسته شده با توجه به شکایات واصله و تاکیدات ریاست سازمان، ادارات مذکور باید موضوع رسیدگی به تخلفات برخی بنگاههای املاک را در اولویت های کاری خود قرار دهند و نتایج اقدامات صورت گرفته را اعلام نمایند.

دستور مهم سازمان تعزیرات: رسیدگی به شکایات از بنگاههای املاک در اولویت قرار بگیرد (+سند)
دستور مهم سازمان تعزیرات: رسیدگی به شکایات از بنگاههای املاک در اولویت قرار بگیرد (+سند)

در پیوست این نامه نیز مشخص شده که سرپرست اداره کل نظارت سازمان تعزیرات حکومتی با ارسال نامه ای به فاضلی رییس اتاق اصناف ایران، با اشاره به دریافت شکایات متعدد از سوی مردم در خصوص نحوه و میزان دریافت کارمزد ارائه خدمات واحدهای صنفی مشاورین املاک و عدم رعایت درج حق کمیسیون در اسناد تنظیمی و ارائه رسید، از وی خواسته است نسبت به نظارت و بازرسی از عملکرد واحدهای مذکور اقدام کند.

این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی همچنین از ریاست اتاق اصناف خواسته است نتایج اقدامات صورت گرفته در خصوص رسیدگی به شکایات و بازرسی از عملکرد واحدهای مذکور، در اختیار این سازمان و سایر مراجع قانونی قرار بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: