در انتخابات مردم سعی کنند اصلح ترین را انتخاب کنند.مهم این است که شما در بین این افراد صالح بگردید و صالح ترین را پیدا کنید.اینجا جایی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفا کنیم، دنبال حداکثر باشید و بهترین را انتخاب کنید      
کد خبر: ۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۶ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 26 2016 April
سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر از اول تا ششم اردیبهشت ماه با دبیری رضا میرکریمی در پردیس چارسو در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومي جبهه تدبير و توسعه ايران اسلامي و به نقل از عصرایران - در پنجمین روز از برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر،‌ ۱۹ فیلم سینمایی اکران شد.

یکشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه فیلم‌های سینمایی «درخت گردو» ساعت ۱۰:۱۵ در سالن ۴ ، «کوهستان جادویی» ساعت ۱۱ در سالن ۵، «گنج» ساعت ۱۲:۱۵ در سالن ۱ و فیلم سینمایی«گوارانی» ساعت ۱۲:۳۰ در سالن ۴ به نمایش در‌ آمدند.

همچنین فیلم‌های سینمایی «ژانویه خونین» ساعت ۱۳ در سالن ۵، «قانون بازار»  ساعت ۱۴:۳۰ در سالن۱، «قوچ‌ها» ساعت ۱۴:۴۵ در سالن ۴، «مرزهای خیالی» ساعت ۱۵ در سالن ۵، «مادام کوراژ» ساعت ۱۷ در سالن ۴  و «ازدواج با عشق در کابل» ساعت۱۷ در سالن۵ کاخ جشنواره اکران شدند.

در ادامه برنامه‌های پنجمین روز از برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس چارسو، سالن۱ در ساعت ۱۹ میزبان فیلم سینمایی «باد صبا» شد  و «برادرم خسرو» ساعت ۱۹ در سالن۵ و «بره» ساعت ۱۹:۱۵ در سالن۴ به نمایش در آمدند.

«يیايانگ که: مردی از فن یانگ» ساعت ۲۱ در سالن ۵ و «جنون» ساعت ۲۱:۱۵ در سالن ۱،  «من معلم هستم»  ساعت ۲۱:۳۰ در سالن ۴ و فیلم‌ سینمایی «گنج» ساعت ۲۱:۳۰ در سالن ۲ از دیگر آثاری هستند که در این روز اکران شد.

در پایان پنجمین روز این رویداد سینمایی «کوهستان جادویی» ساعت ۲۳ در سالن ۵ و «فرانکوفونیا» ساعت ۲۳:۴۵ در سالن ۴ به نمایش در آمدند. همچنین در بخش بازار فیلم ،‌ «ربوده شده» ساعت ۱۰ در سالن ۱، «جشن تولد» ساعت ۱۲:۱۰در سالن ۳ ،‌ «سینما نیمکت» ساعت ۱۴:۱۰ در سالن ۳ ، «امکان مینا» ساعت ۱۶:۱۰  در سالن ۳، «عادت نمی کنیم» ساعت ۱۸:۱۰ در سالن ۳ اکران شد. همچنین «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» ساعت ۱۹:۳۰ در سالن ۲ و «مالاریا» ساعت  ۲۰:۱۰ و در سالن ۳ روی پرده رفتند.

گیوم دو سی تولید کننده و پخش کننده فرانسوی که سابقه ۱۵ ساله در این رشته و استعدادیابی جوانان دارد، یکشنبه ساعت ۱۴ در کارگاهی که در کاخ جشنواره برگزار شد درباره کمپ های استعدادیابی در جشنواره های جهانی صحبت کرد. او گفت: برای من کار کردن با کارگردانان جوان و پیدا کردن استعدادهای تازه و کمک به آنها در ساخت فیلم های اول و دوم همیشه هیجان‌انگیز بوده است.

او با تاکید بر  اینکه لازم است برای پیدا کردن تهیه کننده و کمپ استعدادیابی  حتما زبان انگلیسی تان را قوی کنید گفت: من با افرادی که هیچ شناختی درباره کارشان ندارم کار نمی کنم و دنبال فیلم هایی هم که می خواهند شبیه کشورهای غربی و اروپایی باشند نمی گردم  و از آنجایی که امریکایی نیستم دنبال فیلم های امریکایی نمی گردم و فقط دنبال فیلم های هنری هستم.

صدابردار باسابقه سینمای ایران، تاکید کرد ظرفیت صدابرداری در ایران برخلاف امکانات این حوزه، کاملا در حد استانداردهای جهانی است. پرویز آبنار صدابردار، چراغ کارگاه های دارالفنون را روز یکشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه  با نمایش صحنه‌هایی از فیلم «ماهی و گربه» ساخته شهرام مکری روشن کرد.

او  که در نزدیک به ۵۰ فیلم سینمایی صدابردار و صداگذار بوده با عنوان اینکه «ماهی و گربه» فیلم سکانس پلانی بود که در فضای خارجی اتفاق می افتاد و فکر می کردم کاری که مکری برای صدابرداری این کار از ما می‌خواهد اصلا ممکن نیست گفت: ما در حد استاندارد بین‌المللی ظرفیت صدابرداری داریم اما در حیطه های دیگر مثل تکنولوژی فیلمبرداری ضعیف هستیم.

آبنار درباره نحوه صداگذاری این فیلم که طولانی ترین اکران را در تاریخ سینمای ایران تا به امروز داشته و هنوز روی پرده است گفت: برای این فیلم تمام افکت ها را حتی زمانی که دوربین نبود ضبط کردم و از تمام بازیگران هم خواستم تا موبایل هایشان را روشن و روی رکورد بگذارند تا بتوانم آن ها را ضبط کنم و در نتیجه صداگذاری را با مجموعه ای از فایل های صوتی که داشتیم  شروع کردیم و صداگذاری این کار  سه ماه طول کشید، چرا که به دلیل لوکیشن و فضایی که داشت نیاز به اصلاح روتوش و آمبیانس داشت.

نسخه مرمت شده مستند «باد صبا» ساخته آلبر لاموریس در پنجمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر  در میان استقبال پرشور علاقه مندان به نمایش در آمد. مستند مرمت شده «باد صبا» در حالی به نمایش درآمد که بهمن فرمان‌آرا مهمان ویژه این مراسم بود. سیف الله صمدیان، مدیر بخش نمایش‌های ویژه گفت: ما در این جشنواره چهار برنامه ویژه داشتیم که دو فیلم ایرانی در آن بود، «گاو» که همچنان بر اساس نظر منتقدان از بهترین فیلم‌های ایرانی است و مستند «باد صبا» که حافظه تصویری فوق العاده‌ای برای هر ایرانی به همراه دارد.


«یکی از صادق‌ترین و پاکترین سینماگران ایرانی با ماست.» این جمله مازیار میری درباره مجتبی راعی کارگردان بود. راعی یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه در «دارالفنون» کارگاه آموزشی داشت. او گفت: اولین کار کارگردان انتخاب فیلمنامه خوب است و بعد خواندن دقیق آن و مسلط شدن بر فضایی که دارد. راعی فیلمنامه نویس بودن و کارگردان بودن در یک فیلم را یکی از عواملی دانست که اگر کنترل نشود، فیلم را به خطر می‌اندازد و ممکن است تا آخرین مراحل فیلمنامه ذهن درگیر فیلمنامه باشد و نتواند روی اجرای آن تمرکز داشته باشد و از طرفی ایده های جدید مدام فیلمنامه را تغییر دهد.


او تحلیل فیلمنامه را یکی از مهمترین کارهای یک کارگردان دانست و گفت: ایده های جدید هیچ وقت تمام نمی شوند اما با شروع کار باید فکر کنیم فیلمنامه تمام شده تا بتوانیم آن را تحلیل کنیم و جواب سوالهایی را که برای هر کسی در اجرا پیش می آید درست و اصولی بدهیم.

مراسم یادبود فرج‌الله سلحشور عصر یکشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه در کاخ جشنواره برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رضا میرکریمی دبیر جشنواره گفت: اینجا جمع شده‌ایم برای یادبود یک هنرمند سختکوش که سال‌های سال کار کرد و بسیاری در خارج از مرزها او را می‌شناسند. در ذهن من فرج الله سلحشور با «پرواز در شب» باقی مانده. فیلمی که رسول ملاقلی‌پور ساخته و او در آن بازی می‌کرد. هر گز فراموش نمی‌کنم لحظه ای را که او رفته بود آب بیاورد و تداعی‌کننده لحظات عاشورا و بسیار تاثیرگذار بود. آنجا که گفت: من نریمان فرمانده گردان کمیل هستم. این مراسم با حضور حجت‌الله ایوبی، مجید مجیدی، علیرضا تابش، بصیر سلحشور، محسن مومنی شریف، رضا میرکریمی، حسن برزیده و حبیب ایل‌بیگی، علیرضا تابش و … برگزار شد.


طبق اعلام رسمی جشنواره 150 مهمان از بیش از ۲۰ کشور جهان در شش روز به تماشای فیلم‌های سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر نشستند و از برنامه‌های مختلف آن استفاده کردند. مهمانان جشنواره از ایتالیا، کروواسی، استرالیا، کانادا، گرجستان، روسیه، ژاپن، فرانسه، کره، اسپانیا، عراق، مکزیک، کلمبیا، هند، ترکیه، بنگلادش، قزاقستان، لبنان، امارات متحده عربی، سوریه و تونس به ایران آمدند. از ۱۵۰ مهمان حاضر در جشنواره ۱۱ تا ۱۵ نفر کارگردان بودند. همچنین ۱۰۰ هنرجوی «دارالفنون» از ۹ کشور جهان مهمان جشنواره جهانی فیلم فجر هستند.

این دوره جشنواره در حالی روز پنجم را سپری کرد که تاکنون جشنواره ی آبرومندی را شاهد بوده ایم که با همان چابکی که مدنظر برگزار کنندگان آن بود پیش رفته است. این دوره جشنواره بی شک محل آزمون و خطای بزرگی در راه برگزاری هر چه بهتر جشنواره جهانی فیلم فجر در سال های آتی خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: