در انتخابات مردم سعی کنند اصلح ترین را انتخاب کنند.مهم این است که شما در بین این افراد صالح بگردید و صالح ترین را پیدا کنید.اینجا جایی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفا کنیم، دنبال حداکثر باشید و بهترین را انتخاب کنید      
کد خبر: ۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۲ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 25 2016 April
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان دانش آموزی بازوی قدرتمندی در اختیار آموزش و پرورش است که همواره با فعالیت های آموزش و پرورش و سایر نهادها کمک های شایان ذکری کرده است.

به گزارش روابط عمومي جبهه تدبير و توسعه ايران اسلامي و به نقل از روابط عمومي معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش؛ حمیدرضا کفاش در مراسم تجدید میثاق با آرمانهای امام خمینی ره در حرم مطهر که امروز 5 اردیبهشت ماه در حضور اعضای نخستین کنگره سازمان دانش آموزی برگزار شد اظهار داشت: امور تربیتی که یادگار شهیدان رجائی و باهنر است برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و تربیت دانش آموزان شروع به کار کرد و امروز نیز با حدود 100 هزار مربی امور تربیتی و مشاوره همچنان در تشکیلات آموزش ورورش فعالیت خود را ادامه می دهد و آموزشهای تربیتی و فعالیت های فوق برنامه را انجام می دهد.


وی ادامه داد: سازمان دانش آموزی نیز در سال 76 پس از تصویب به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی و غیردولتی وابسته به آموزش و پرورش در خدمت معاون پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه است و به صورت فعال و پرکار و تشکیلاتی ماموریت تربیت اجتماعی دانش اموزان را بر عهده دارد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تربیت اجتماعی و سیاسی یکی از ساحت های ششگانه سندتحول بنیادین آموزش و پرورش است که سازمان دانش آموزان با تشکیلات پیشتازان و فرزانگان با بیش از یک میلیون عضو فعالیت می کند و همچنین شوراهای دانش آموزی که به صورت مستقیم و رای دانش آموزان بین 5 تا 7 نفر در هر مدرسه انتخاب می شوند عصاره آنها که 150 نفر هستند به مجلس دانش آموزی راه پیدا می کنند و به مدت 2 سال فعالیت می کنند که دبیرخانه آن در سازمان دانش آموزی است و 7 دوره آن تا کنون برگزار شده و اعضای مجلس هشتم نیز انتخاب شده اند که پس از ماه مبارک رمضان افتتاحیه آن مجلس نیز برگزار خواهد شد.


وی افزود: خبرگزاری پانا نیز از نهادهای دانش آموزی است که امروز هم پای خبرگزاری رسمی کشور به صورت تخصصی فعالیت می کند و همچنین با شعار هر مدرسه یک خبرنگار دانش آموز در بخش دانش آموزی فعالیت می کند.


کفاش ادامه داد: کارهای گسترده ای توسط سازمان دانش آموزی انجام می شود که از جمله آنها برگزاری جشن نیکوکاری با همکاری سازمان کمیته امداد همچنین درختکاری و حفظ محیط زیست و برگزاری اردوهای یک روزه و چند روزه و اردوهای زیارتی از دیگر فعالیتهای سازمان دانش آموزی است.


وی افزود: طی دو سال اخیر اردوهای عتبات عالیات را نیز داشته ایم که تا کنون طی 2 سال اخیر حدود 8500 نفر به این سفرها اعزام شده اند.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان دانش آموزی بازوی قدرتمند در اختیار آموزش و پرورش است که به کمک آموزش و پرورش آمده است و فعالیت کارآفرینی را با کمک معاونت آموزش متوسطه و توزیع شیر مدارس و بوفه مدارس را با کمک معاونت پشتیبانی و مدیریت این وزارتخانه انجام می دهد و از جمله دیگر همکاری های سازمان با معاونت ها می توان به طرح سفیران سلامت اشاره کرد که با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت برای ترویج بهداشت سلامت فعالیت جدیدخود را آغاز کرد.


وی ادامه داد: اولین کنگره سازمان دانش آموزی برای اولین بار در تاریخ سازمان دانش آموزی در عمر دولت تدبیر و امید برگزار شد که 6 نفر از هر استان که مدرسین و اعضا و دانش آموزان هستند و همچنین مدیران سازمان دانش آموزی استان ها برگزار شده و دیروز مراسم ان در حضور وزیر آموزش و پرورش و مشاور رسانه ای رئیس جمهور و معاونین وزیر برگزار شد و امروز نیز توفیق بزرگی داشتیم که این مراسم را در پژوهشگاه حضرت امام خمینی ره ادامه دهیم.


کفاش گفت: امام خمینی(ره)همواره به قشر جوان اهمیت ویژه ای قائل بودند و همواره با روحیه جوان باوری توانستند انقلاب و جنگ را با پیروزی پشت سر بگذارند.


نام:
ایمیل:
* نظر: