در انتخابات مردم سعی کنند اصلح ترین را انتخاب کنند.مهم این است که شما در بین این افراد صالح بگردید و صالح ترین را پیدا کنید.اینجا جایی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفا کنیم، دنبال حداکثر باشید و بهترین را انتخاب کنید      
کد خبر: ۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۵ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 25 2016 April
با هدف افزایش احساس امنیت در محلات شهر؛
جانشین رئیس پلیس پایتخت با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه‌های اجتماعی پلیس تهران بزرگ در محلات شهر تهران، گفت: این پایگاه‌ها با ارائه مشاوره های روانشناختی و اجتماعی سعی دارند با تعامل بیشتر پلیس با مردم احساس امنیت را بیش از پیش افزایش دهند.


به گزارش روابط عمومي جبهه تدبير و توسعه ايران اسلامي و به نقل از ایلنا از پایگاه خبری پلیس، پایگاه یکم اجتماعی پلیس پایتخت بانام "شهیدان آزادگان" با حضور سردار "قادر کریمی" جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سرهنگ " امیر فراستی " معاون اجتماعی فاتب، روسای کلانتری های سرکلانتری یکم،نمایندگان فرماندار و سازمان تعزیرات حکومتی شهرستان شمیرانات و.... در محله دربند تهران افتتاح و آغاز به کار کرد.

سردار کریمی در حاشیه افتتاح پایگاه یکم اجتماعی پلیس پایتخت با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه های اجتماعی پلیس تهران بزرگ در محلات شهر تهران، گفت: این پایگاه ها با ارائه مشاوره های روانشناختی و اجتماعی سعی دارند تا با تعامل بیشتر پلیس با مردم احساس امنیت را بیش از پیش افزایش دهند.

وی ادامه داد: احساس امنیت در جامعه یکی از دغدغه ها و وظایف اصلی پلیس در شهر تهران است که این کار بدون برنامه ریزی ممکن نخواهد بود.

این مقام ارشد انتظامی، تحول در نگاه پلیس به جامعه از رویکرد سلبی و تهدید محور به رویکرد ایجابی و اجتماعی و محله محور را یکی از ارکان این نگرش عنوان کرد و افزود: پلیس به دنبال افزایش امنیت عمومی و ارتقاء احساس آن است که این امر مستلزم سیاست گذاری و تدوین اهدافی است که منجر به تحقق چنین تفکری شود.

جانشین رئیس پلیس پایتخت، ایجاد پلیس اجتماعی را بستری مساعد برای تعامل پلیس با لایه های مختلف جامعه و همچنین بازسازی اعتماد عمومی در راستای تحکیم نظم اجتماعی برشمرد و اظهار داشت:" پلیس اجتماعی با رویکرد تعاملی در لایه های مختلف اجتماع به دنبال استقرار نظم اجتماعی در عرصه محلات است که در این مسیر نظم اجتماعی، در سطح محلات مطرح می شود.

وی با اشاره به رویکرد پلیس اجتماعی در مواجهه با آسیب های اجتماعی بزهکاری ها و تهدیدات مخل نظم و امنیت عمومی، عنوان داشت:"توجه پلیس به فرد و کرامت والای انسانی باعث شده تا پلیس پایتخت از طریق راه اندازی پایگاه های اجتماعی درصدد حل مشکلات افراد از طریق مشاوره و مددکاری و آموزش های چهره به چهره برآید.

کریمی، همچنین ایجاد تعاملات و ارتباطات مناسب و مطلوب و متقن بین اقشار مختلف مردم و پلیس با سازمان های دولتی و مردم نهاد را از اهداف تاسیس پایگاه های اجتماعی خواند و بیان داشت:" این امر می تواند موجب تسهیل و روانی تعاملات مردمی شده و در ایجاد نظم، به جامعه کمک نماید.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ به تعریف پایگاه اجتماعی پرداخت و افزود:" ایجاد پایگاه های اجتماعی در پلیس پایتخت، ساز و کاری است که در راستای تحقق نظم اجتماعی خرد، در سطح محلات تشکیل می شود که مأموریت آن ایجاد رابطه نزدیک، صمیمی و اعتماد آمیز با مردم،  شناسایی زمینه ناهنجاری ها و بزهکاری ها و تلاش برای از بین بردن بسترهای بروز معضلات اجتماعی است.

سردار کریمی با اشاره به وظایف پایگاه اجتماعی پلیس پایتخت، اظهار داشت:" این پایگاه ها دارای وظایف مختلفی از جمله برنامه ریزی به منظور هماهنگی بین دوایر کلانتری ها و پایگاه های پلیس های تخصصی، برقراری تعامل با مساجد، سرای محلات، مراکز آموزشی، صنوف، تعامل با شوریاران محلات و بررسی بسترهای اجتماعی و فرهنگی، تجزیه و تحلیل آسیب ها و جرائم، نظرسنجی، ارزیابی میزان تحقق تعاملات پلیس با مردم، آسیب شناسی و ارائه آموزش های همگانی هستند.

وی تشکیل بانک اطلاعاتی محلات در پایگاه های اجتماعی، ارائه خدمات مشاوره ای، برنامه ریزی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی محلات، ایجاد هماهنگی و تعامل با دانشگاه ها و مؤسسات علمی پژوهشی- آموزشی در حوزه های مشاوره، روانشناسی، مددکاری و اجرای طرح امنیت محله محور را از اهداف تشکیل این پایگاه ها برشمرد.

جانشین رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: به کارگیری کارشناسان ارشد روانشناسی و علوم اجتماعی در این پایگاه ها برای ارائه خدمات مشاوره ای اجتماعی و روانشناختی به شهروندان، برگزاری آزمون های روانسنجی، ارائه مشاوره فعال و آموزش های بهداشت روانی، می تواند ضمن یاری رساندن به شهروندان در شناسایی و حل مسائل فردی و اجتماعی به پلیس در خصوص پیشگیری از وقوع جرم کمک شایانی کند.

سردار کریمی در پایان ضمن ابراز امیدواری در خصوص فعالیت های منظم و هماهنگی های لازم میان پلیس و شهروندان برای افزایش امنیت در محلات شهر تهران، گفت:" در این راستا، پلیس های تخصصی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در راستای اجرای هر چه بهتر فعالیت های این پایگاه های اجتماعی دارای شرح وظایف خاص خود هستند که در این زمینه اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، پایگاه های یازده گانه اجتماعی پلیس پایتخت که شامل پایگاه های اجتماعی شهیدان آزادگان واقع در محله تجریش(دربند)، پایگاه شهید محمد جلال کاشانی واقع در مرزداران، پایگاه شهید علی خرسند نیا واقع در کارگر شمالی، پایگاه شهید جعفر الله وردی زاده واقع در تهرانپارس، پایگاه شهید هادی جوان دلاور واقع در یافت آباد، پایگاه شهید منوچهر وطن خواه واقع در خاوران، پایگاه شهید میثم ملایی واقع در میدان بهمن، پایگاه شهید احمد طالبی واقع در محله کمیل، پایگاه شهید حسین فتحی واقع در کوی 13 آبان، پایگاه شهید ابوالفضل رستم زاده واقع در نعمت آباد و پایگاه شهید محمد علی دولت آبادی واقع در محله نامجو صبح امروز همزمان افتتاح و آغاز به کار کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: