در انتخابات مردم سعی کنند اصلح ترین را انتخاب کنند.مهم این است که شما در بین این افراد صالح بگردید و صالح ترین را پیدا کنید.اینجا جایی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفا کنیم، دنبال حداکثر باشید و بهترین را انتخاب کنید      
کد خبر: ۱۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۶ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 15 2017 May
محسن محمدباقرزاده دبیرکل حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به لیست‌های انتخاباتی در انتخابات شورای شهر گفت: به عنوان یک حزب و تشکل سیاسی قطعاً به یک لیست جامع و مانع به نفع مردم به عنوان مرجع سیاسی اعتقاد داریم اما هنوز فضای کار سیاسی در داخل این لیست‌ها اتفاق نیفتاده است.
محسن محمدباقرزاده دبیرکل حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به لیست‌های انتخاباتی در انتخابات شورای شهر گفت: به عنوان یک حزب و تشکل سیاسی قطعاً به یک لیست جامع و مانع به نفع مردم به عنوان مرجع سیاسی اعتقاد داریم اما هنوز فضای کار سیاسی در داخل این لیست‌ها اتفاق نیفتاده است.
او افزود: معمولاً فامیل بازی، رابطه‌سالاری و متغیرهای غیرکاربردی که نظام اهلیت و شایستگی را تحت شعاع قرار می‌دهد در ترکیب این لیست‌ها دیده می‌شود. به عنوان مثال نمی‌توانیم بگوییم ترکیب لیست حتما باید از جوانان، بانوان و متخصصان و سیاست‌مداران باشد. بلکه معتقدیم ترکیب لیست باید از شایستگان انتخاب شود که می‌تواند همه بانوان و جوانان و افراد را در سنین و طبقات مختلف را در برگیرد اما مبنا و اولویت نظام اهلیت و شایستگی باشد.
این نامزد انتخابات شورای شهر تهران بیان کرد: احزاب باید کمک کنند جامعه، شایسته‌ها را بشناسد و شایسته‌پذیر باشد و همچنین احزاب باید شایسته‌پرور باشند.
باقرزاده در رابطه با اینکه حزب تدبیر و توسعه لیستی برای ارائه در نظر دارد، گفت: تصمیم داشتیم برای حزب تدبیر و توسعه یک لیست جامع و مانع ارائه دهیم اما به دلیل اینکه نیروسازی‌مان به صورت کامل انجام نشد و از آن طرف دوستان افرادی را به ما معرفی می‌کردند که شناخت عمیق روی آنان نداشتیم، این کار را حرفه‌ای و حزبی ندیدیم.
او تاکید کرد: در انتخابات به صورت انفرادی، دبیرکل حزب به عنوان کاندیدا خود را در معرض قضاوت مردم می‌گذارد ولی برنامه جامع برای مدیریت شورای شهر تهران داریم.
باقرزاده با اشاره به ۱۵ محور برنامه‌های حزب تدبیر و توسعه گفت: از شهر سالم تا شهر زنده، شهری با مدیریت مدبرانه، شهر کارآفرین، شهر ارزان، شهری با نظام کارآمد داخلی ساکم و اثربخش جزء متغیرهای و الویت های ما است که به صورت جامع برای آگاهی مردم منتشر خواهد شد.
دبیرکل حزب تدبیر و توسعه درباره اینکه لیست چه تاثیری بر روند انتخاب مردم خواهد داشت، گفت: وجود لیست برای انتخاب راحت و روان مردم بسیار مطلوب و مناسب است اما شرط آن این است که براساس متغیرها و مبانی صحیح و درست اتفاق افتد که سه شاخص دانایی، توانایی و امانت‌دار بودن کاندیداها برای انتخاب گزینه اصلح حائز اهمیت است.  لذا اگر در غیر این صورت باشد به ضرر جامعه خواهد بود.  نامزد شورا باید امانتدار باشد تا مسائلی که این روزها مانند املاک نجومی و حقوق‌های نجومی باب شده است اتفاق نیفتد. چرا که این مساله با نظام امانتداری در تضاد خواهد بود.
او بیان کرد: امانتداری سخت شده و جامعه انسان سیاسی خوب نتوانسته تربیت کند و همه انسان‌های سیاسی بعد از مدتی در چرخه ولع اقتصادی می‌افتند و با اختیاراتی که در دست دارند مسائل را به نفع خود مصادره می‌کنند و این در صورتی است که باید امین مردم باشند و به عنوان واسطه برای وکالت از سوی مردم ایفای نقش کنند.
باقرزاده در رابطه با فضای انتخابات گفت: جامعه روز به روز جلو می‌رود و گروه‌های مرجع می‌توانند خود را با مطالبات مردم هماهنگ کنند اما هنوز با نقطه مطلوب خیلی فاصله داریم. به این معنی که هنوز احزاب کار سیاسی نمی‌کنند و بیشتر در حال سیاسی‌کاری هستند.
او در تصریح کار سیاسی بیان کرد: کار سیاسی این است که در جامعه توسعه آگاهی و تقویت آستانه تحمل همدیگر و الترام به عمل صالح و شایسته‌گزینی را رواج دهیم اما سیاسی کاری این است که وعده بدهیم و همدیگر را تخریب کنیم و از دل این فضا از مردم رای بگیریم. جامعه فکر می‌کند نمایندگان مردم نباید سیاسی باشند و باید متخصص باشند و ما معتقدم نمایندگان شورای شهر باید کار سیاسی بلد باشند اما هیچ سیاسی‌کاری نکنند زیرا سیاسی کاری با کار تخصصی در تضاد است نیروی کار بلد سیاسی فردی بردبار، آینده‌نگر و دارای رابطه مطلوب با مردم و حاکمیت است و ما در این زمینه دارای خلاء هستیم.
این کاندیدای شورای شهر با اشاره به تخریب‌های موجود درفضای انتخاباتی گفت: ما همواره با نقد حاکمیت و تخریب مواجه هستیم که تخریب بداخلاقی و کار زشت سیاسی است و ناامیدی جامعه را در بردارد اما نقد موجب توسعه و بالندگی و امید به اصلاح امور می‌شود.
او افزود: در حزب تدبیر و توسعه نقد را می‌پذیریم حتی به نقد بر خودی اعتقاد داریم و معتقدیم بیش از دیگری باید خود را مورد نقد قرار دهیم. چرا که شکست ما موجب شکست دوستان و حامیان است . بنابر این تمامی افرادی که ما را حمایت کردند باید به طور مرتب قدرت منتخب خود را  نقد کارشناسی کنند تا یک تشکل کارآمد به نفع مردم تشکیل شود.
باقرزاده تخریب انتخاباتی را سیاه‌نمایی دانست و گفت: این مساله موجب استهلاک فرصت‌ها و توانایی‌ها می‌شود.
او همچنین با اشاره به وعده‌های انتخاباتی گفت: وعده دادن‌های بی‌اساس موج منفی به جامعه می‌فرستد و نباید وعده خلاف واقع به مردم داده شود. وعده‌های ما با تمام فرصت ‌سوزی‌هایی که در مدیریت شهری اتفاق افتاده است ، سازگاری دارد  و معتقدیم مدیریت و تبیین سالم نظام مدیریتی می‌تواند معجزه کند و هر گونه تهدید را به فرصت تبدیل کند تا  تهران به ام‌القرای واقعی جهان اسلام تبدیل شود.نام:
ایمیل:
* نظر: