کد خبر: ۱۲۱۲
تاریخ انتشار:۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
سخنرانی دکتر باقر زاده دبیر کل حزب در همایش بزرگ تقدیر از روٌسا و جمعی از اعضای 764 ستاد انتخاباتی تدبیر و توسعه ..
خدمت گرامی همه حضار محترم و مدعوین گرامی و میهمانان عزیز حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ایام الله مبارک ماه میهمانی خدا را تبریک میگویم و همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات تک تک عزیزان را آرزومندم. به میهمانی و جشن پیروزی و همایش قدردانی از زحمات همه ستادهای تبلیغاتی حزب تدبیر خوش آمدید.
دکتر محسن باقرزاده, [۰۴.۰۶.۱۷ ۰۱:۳۱]

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ ﴿١﴾ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ ﴿٢﴾ إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الأبْتَرُ ﴿٣﴾

     سلام علیکم

خدمت گرامی همه حضار محترم و مدعوین گرامی و میهمانان عزیز حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ایام الله مبارک ماه میهمانی خدا را تبریک میگویم و همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات تک تک عزیزان را آرزومندم.
به میهمانی و جشن پیروزی و همایش قدردانی از زحمات همه ستادهای تبلیغاتی حزب تدبیر خوش آمدید.
از زحمات همه ستادهای انتخاباتی حزب از استانهای سیستان و بلوچستان تا ستادهای استانهای جنوب کشور- شمال کشور- استانهای خراسان – استانهای غرب و مرکزی کشور واز همه ستادهای روستایی و عشایری تقدیر و تشکّر میکنم.
ما امروز شاهد به بار نشستن توسعه آگاهی و صبر همه تلاشگران عرصه سیاست و مسئولیت اجتماعی در پیروزی راه بر بیراهه هستیم و این منطق و این منش صبورانه را مدیون آموزه ها و مظلومیت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رضوان الله تعالی علیه ، این شاگرد خوش ذوق و وفادار امام رحمت الله علیه و یار و همراه و پیرو وفادار رهبری و ولایت هستیم.
مرحوم هاشمی رحمت الله علیه به تمام معنی یک رفیق وفادار برای رهبری و یک خادم دلسوز برای انقلاب و ملت بود.
من مطالبم را در دو بخش تبیین ضرورت احیا و ظهور گفتمان سیاسی تدبیر و توسعه در کنار گفتمان های سنتی اصول گرایی و اصلاحات و  تحلیل کارکرد احزاب در ایجاد فضای گرم انتخاباتی برای کار سیاسی پایدار خدمت عزیزان تقدیم میکنم و امیدوارم در این فرصت کم بتوانم مشی حزب و افق پیش روی کار حزبی را تبیین کنم.

رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه فرمودند که من از فقر بر امت خویش بیمناک نیستم، بلکه از سوء تدبیر بیمناکم.
و مولایمان حضرت علی علیه السلام در نامه تاریخی خود به جناب مالک نخعی فرمودند فَلا تَفقُرهُم فَتَکفُرُهُم ( یعنی ای مالک به هوش باش بعنوان نماینده علی آنگونه حکومت کن که مردم مصر از زمان ورود تو به مصر فقیر نشوند که اگر فقیر شدند همانا آنان را کافر ساخته ای و رویگردان از دین و این خواسته علی و خدای علی از حاکم مصر نیست)
ما اگر فقط همین یک جمله ی کوتاه مولایمان علی علیه السلام را  بعنوان  راهبرد استراتژیک حاکمان دینی در تعیین اهداف، استراتژی ها و برنامه های سیاسی- اقتصادی- اجتماعی- فرهنگی و مدیریتی خود لحاظ می کردیم ، همانا وعده الهی یدخلون فی دین الله افواجا در جلب و جذب همه جهان اسلام و جهان از این مشی عقلانیت و عدالت رخ می داد.
دوستان و عزیزان!
 ما همگی به خوبی می دانیم که کشور و انقلاب در تحقق بخشیدن به عدالت اجتماعی و رفاه عمومی و پیشرفت همه جانبه موفقیت چندان درخشانی تا کنون بدست نیاورده است و وجود هزاران میلیارد اختلاس و ده ها برابر آن اتلاف منابع و هدر دادن صدها فرصت برای شکوفایی کشور گواه این مدعاست.
امروز بعد از سی و هشت سال هنوز همبستگی و وفاداری در بین جامعه اداره کنندگان و نخبگان کشور بر سر الویت بندی ها و افق و آرمان ملی وجود ندارد و همچنان کشور با الویت بندی های متکثر و بصورت جزیره جزیره اداره می شود و این همه نشانگرنبود تدبیر در اداره امور است.
دنیای سیاست دنیایی نیست که هر کسی نغمه خود بخواند و از صحنه بیرون رود ؛ دنیای سیاست باید از مشترکات ملی و سرزمینی بتواند هم دیوار مستحکم دفاعی بسازد و هم نغمه هماهنگی کار و تلاش عمومی و تعلق عمومی به قانون و الزامات آن بوجود بیاورد تا همه گامها و قدمها تکمیل کننده راه گذشتگان و تکیه گاه مسیر آیندگان باشد و این جز با تدبیر یعنی تقدم عقل و خرد بر احساس در برنامه ریزی و مدیریت کلان کشور میسر نمی شود و دولت تدبیر و امید باید تا افق 1400موفق به ایجاد باور و ایمان به این منش را برای همگان فراهم نماید.
و درست از همین منظر است که ما معتقدیم تدبیر و میانه روی یک روش و یک فرایند اجرایی نیست؛ بلکه یک نحله ی فکری و یک گفتمان سیاسی مبتنی بر آموزه های انقلاب اسلامی- قانون اساسی و مشی رهبری و باور بر مدیریت عالیه ولایت فقیه است.
من لازم میدانم چند مطلب و نقد اساسی را در باره رقیب انتخاباتی ریاست جمهوری خدمت شما دوستان بیان کنم.
 امروز رقیب ما یعنی رقیب گفتمان تدبیر با بی انصافی و کج فهمی تاریخی آرای مردم در 29 اردیبهشت را به رای حلال و رای حرام تقسیم کرده است.
در واقع این همان گفتمان بیراهه است که همواره بر آن نقد داشتیم. این همان گفتمانی است که فکر می کند برای به بهشت بردن مردم میتواند به هر تهمت و افترائی دست بزند و با زور و شلاق مسیر سعادت و بهشت را به روی مردم باز کند.
حال آنکه که مسیر بهشت از آبادانی دنیا و فتح قلوب مردم و جامعه جهانی از طریق صلح- عدالت- پایبندی و وفاداری به اصول و قانون- عشق و مهرورزی- ایمان و تقوا و اخلاق می گذرد و در این راه سایر مسیرها جز سراب و بیراهه نیست.

از رقیب گلایه جدی داریم که چرا با ادبیات رای

دکتر باقرزاده, [۰۴.۰۶.۱۷ ۰۱:۳۱]
حلال و رای حرام به تقابل با ملت و احزاب حامی دولت بر خواسته است و به جای نقد کاستی ها و انحرافات و بد اخلاقی ها به سیاه نمایی و اشاعه بد اخلاقی و تهمت دست زده است.
ما با تمام وجود با اختلاس- باند بازی- فامیل سالاری- رها کردن عواقب تصمیمات غلط و فرصت سوزی مخالفیم و به اجرایی شدن بی کم و کاست حقوق شهروندی امید بسته ایم. ما هر آموزه ای که جامعه را از اخلاق و معنویت و تقوا دور سازد ؛ مخالفیم.
ما از هرگونه دروغ و تهمت و ریا و تبعیض انزجار داریم و به همین دلیل رای همه مردم را بعنوان صاحبان حق انتخاب کردن حلال می دانیم و به تأسی از مقام معظم و معزز رهبری همه آرای مردم را با هر عقیده و باوری حق الناس می دانیم  و همه نظرات و آرای مردم را در مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی ایران آرای حلال می دانیم.
دوستان و عزیزان برای تبیین راه و مسیر پیش روی حزب یک تعریف کاربردی از حزب ارائه می کنم و سپس در باره برنامه ها چند مطلب را به نظرتان می رسانم.
احزاب به معنای راه های متعدد دستیابی به اهداف و رسیدن به مقصد است . ولی در همه حال جهت حرکت واحد است و آن جهت حفظ و ارتقاء ارزشهای زیربنایی و اصول قانون اساسی است.
مهمترین کارکرد احزاب از درک شرایط و مقتضیات زمان و مکان و تنظیم و طراحی روش های و ساختارها و مقررات برای نیل به اهداف از طریق برنامه ها و طرح ها می باشد.
ما بعنوان حزب حامی دولت تلاش خواهیم کرد بیشترین مراقبت و پیشنهادات و نقدآگاهانه را نسبت به دولت منتخب بکار بگیریم.
زیرا موفقیت دولت موجب جلب اعتماد ملی است و ناکامی دولت موجب سلب اعتماد و رضایت مردم بعنوان ولی نعمتان ما خواهد بود و  در اینصورت حزب تدبیر نیز آسیب خواهد دید.
بنابر این ثروت و مکنت واقعی ما در جلب اعتماد و رضایت مردم است و پیگیری و رصد تحقق وعده های رئیس جمهور و دولت دوازدهم برای حزب ما یک ارزش و کارکرد مثبت است و ما مصمم به ایفای این نقش حزبی هستیم.
ما در دفاع از حقوق شهروندان و هم وطنان عزیز خود را مقید به دفاع ازآزادی های مشروع و قانونی و اخلاق در همه زمینه ها می دانیم و خود پیشگام نقد آگاهانه و مسئولانه دولت منتخب به منظور مراقبت حزبی از سلامت حرکت دولت در راستای وعده های داده شده و انتظارات عقلایی و قانونی ملت بمنظور حفظ اعتماد ملی و تعیین مسیر توسعه کشور از راه ایجاد شده در قبال بیراهه هستیم و برای تحقق دولت 1400 تا 1404 با همین رویکرد تلاش خواهیم کرد.
یکی از مهمترین دغدغه های مدیریتی کشور در طول این سالها که به ارث رسیده از دولتهای نهم و دهم می باشد اتلاف منابع اقتصادی و فرصت های از دست رفته برای توسعه همه جانبه کشور می باشد و همین هدر رفت فرصت ها ، انتظارات مد نظر نظام برای ایجاد عدالت اجتماعی و رفاه عمومی و پیشرفت اقتصادی را معطل گذاشته است. و لازم است کار حزبی برای مراقبت از تحقق برنامه ها و مسیر رشد جریانها در قدرت سیاسی بصورت صحیح حزبی شکل گیرد و حزب تدبیر و توسعه با ایجاد دفاتر خدمات معاضدتی و مشاورتی پنجره و دریچه حزب را به روی همه ی اهل نظر و همه آحاد مطالبه کننده باز میکند تا همه ی ایده ها و گلایه ها را بشنود و پل قابل اعتمادی بین مردم و حاکمیت از یکسو و حاکمیت با مردم از سوی دیگر باشد.
دفاتر خدمات معاضدتی و مشاورتی یک تدبیر بسیار عالی از طرف حزب برای تسهیل ارتباطات و جلب اعتماد با مردم می باشد و گامی در جهت کار سیاسی حزبی به جای سیاسی کاری است.
و از خداوند توفیق همگان را برای خدمت صادقانه به ملت درخواست دارم.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته